Enamus firma- ja reklaamtooted dekoreeritakse logode, piltide, kirjade ja muude sõnumitega. Sõnumi kandmine ongi turundusäris kasutatavate toodete üks peaeesmärke. Erinevate tooted dekoreeritakse erinevates tehnoloogiates, neist maailmas enamlevinud on siiditrükk, presstrükk, tampotrükk ning masintikkimine. Kõiki neid teenuseid pakume ka meie. Allpool saate tutvuda erinevate tehnoloogiatega lähemalt:

Tehnoloogia ja seadmed
Siiditrükki kasutatakse T-särkide, triiksärkide, pikeesärkide, jopede, spordirõivaste, kottide jm siledapinnaliste tekstiilitoode dekoreerimiseks logode, piltide, tekstidega.

Fifaas on kasutusel kuni 8-värvi trükiseadmed. Trükkimine toimub nii käsi- kui automaatkarussellidel.
Siiditrükk on tehnoloogia, mille puhul värvijäljend kantakse trükitavale pinnale läbi raamile pingutatud kanga (trükisiid).

Fifaa trükikojas on kasutusel käsikarusellid ning automaatne trükikarusell. Võimalik on trükkida kuni 8-värvi pilte.

Trükiprotsess algab kujunduse ettevalmistamisega arvutis. Mistahes kujutis viiakse arvutisse (kujutis on tehtud arvuti graafikaprogrammis või käsitsi joonistatud pilt skaneeritud) ning selle alusel tehakse värvilahutus. Ettevalmistatud värvilahutusest prinditakse trükikiled. Kiled kinnitatakse eelnevalt emulsiooniga kaetud trükiraamile ning trükitav kujutis valgustatakse raamile. Seejärel raam pestakse surveveega – valgustatud emulsioon on kinnitunud trükisiidile, valgustamata kohad pestakse välja – ning kuivatatakse. Trükiraamid seadistatakse trükikarussellile ning läbi emulsiooniga katmata avauste kantakse trükivärv kangale. Värvipildid (s.h fotod) saadakse kuni 8 värvi kokkutrükkimise tulemusena.

Trükivärvi kinnitamiseks kangale ning pesukestvuse tagamiseks kuivatatakse trükitud tooted tunnelkuivatis kõrgel temperatuuril. Valmistooteid on trükitud kujutise paremaks säilimiseks soovitav pesta pahempidi pööratult.

Ettevalmistus
Trükiettevalmistuses värvilahutuse tegemiseks mitmevärvipiltidele kasutame spetsiaalset värvilahutusprogrammi. Erinevuseks seniajani kasutusel olnud trükitehnoloogiaga võrreldes (CMYK neljavärvitrükk analoogselt ofsettrükile, tumedate särkide puhul alusvalge täispinnana) on selgem ja kirkam trükitulemus ning pehmem trükipind. Fifaas kasutusel olev värvilahutusprogramm “lahutab” pildi kuni 9 trükivärviks. Trükivärvide järjekord on järgmine:

alusvalge tumedate tekstiilide puhul, mis trükitakse ainult osaliselt, mitte täisvärvina
must, vastavalt kas heledale või tumedale tekstiilile trükkimiseks
punane
sinine
kollane
roheline
purpur
türkiis
hall
kattevalge (highlight)
Hall, türkiis ja purpur taandatakse disainidest, mis nende toonide otsest kasutamist ei nõua.

Trükkimine tekstiilile erineb nn ajakirjatrükist veel sellegi poolest, et rastripunkt (trükitav värvitäpp, mille kokkutrükkimisest moodustuvad erinevad värvitoonid) on tunduvalt suurem. Erinevalt offset-värvidest ei segune siiditrüki värvid omavahel, vaid on suure kattevõimega. Seda ka juhul, kui kasutatakse wet-on-wet trükimeetodit.
Siiditrüki filmid trükitakse värvipiltide puhul rastriga 55 & 65 lpi (lines per inch), mis tähendab seda, et ühe tolli kohta (2,54 cm) on 55 & 65 joont/punkti. Offsettrüki puhul on rastritiheduseks 133 lpi. Fail, millest trükitav kujutis tehakse, peab olema vähemalt 2x suurema resolutsiooniga.

Failid; trükipindalad; soovitused
Hea trükitulemuse tagamiseks on vaja kõigepealt korrektset algmaterjali. Parima tulemuse tagavad hea resolutsiooniga ning ette antud värvisüsteemis ning failivormingus arvutifailid. Fifaa töötab PC platformil. Meie töös kasutatavad graafikaprogrammid on CorelDraw X6 ja varasemad versioonid (*.cdr), Adobe Illustrator CS4 ja varasemad versioonid (*.ai), Adobe Photoshop CS4 ja varasemad versioonid (*.psd).
Sobivad ka *.pdf (Acrobat Reader) ja *.eps (Encapsulated PostScript) failid; *.tif (TIFF Bitmap) ja *.jpg (JPEG Bitmap) failide puhul on kvaliteetse trükitulemuse saavutamiseks nõutav resolutsioon vähemalt 300 dpi; CMYK värvisüsteem; M1:1.

Logode ja tekstide puhul on parima lõpptulemuse huvides eelistatuimad vektorgraafika failiformaadid (.cdr; .ai ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: Pantone Matching System (PMS). Vastasel korral teisendatakse värvid automaatselt või silma järgi PMS värvisüsteemi ning sellisel juhul ei pruugi lõpptulemuse värvid ühtida täiel määral originaalgraafika värvi-identiteediga.

Fotode ja keerukama graafika puhul on eelistatuimad rastergraafika failiformaadid (.psd; .tif; .jpg ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: CMYK. Resolutsioon 300 dpi (dots per inch), suurus M1:1.

Maksimaalsed trükipindalad meie karusellidel on 39 x 47 cm, varrukale trükkimise maksimaalne pindala on 9 x 42 cm.
Soovituslikud suurused trükkimisel: logo rinnale ca 10 cm pilt ette ca A4 formaat tekst seljale ca 30 – 35 cm laiusega

Kliendi poolt toodavatele trükikiledele on järgmised nõudmised:
formaat 1:1
rastritihedus 55 lpi
positiiv
emulsioon peal.

Lugupeetud klient! Palume kinnitada meiepoolne kavand 3 tööpäeva enne tarnetähtaega, vastasel juhul lükkub tarnetähtaeg edasi!
Palun kontrollige kavand omalt poolt TÄHELEPANELIKULT üle. Kui kavandile on sattunud viga, siis peale teiepoolset kinnitust, kinnitate ka selle vea ning hilisemaid pretensioone AS Fifaa ei rahulda! Kujunduse värvitoonid on valitud vastavalt AS Fifaa printerite värviprofiilidele ning värvitabelitele. Ekraanivärvid ei peegelda 100% reaalset tulemust.

Värvid
Trükkimine toimub plastisolvärvidega. Plastisolvärvid koosnevad pigmendist ning PVCst (polüvinüülkloriid). Värvid on termoplastilised, mis tähendab seda, et püsiva värvikihi moodustamiseks kanga pinnale tuleb neid töödelda teatava aja jooksul kõrgel temperatuuril (nimetatakse kuivatamiseks).Kasutame põhiliselt Rutland M2-seeria värve. Seeria sisaldab põhivärvitoone, mis valemi alusel kokku segades võimaldavad erinevate Pantone toonide valmistamise. Rutlandi valik sisaldab ka erinevaid efektvärve:

Kuld- ja hõbeglitter- lisaefekti andmiseks värvipiltidele. Glitter koosneb transparentsest värvibaasist ning metallitoonilistest osakestest. Soovitame kasutada lisavärvina ühe- või mitmevärvitrükkide puhul, kontuuride ning väiksemate täispindade trükkimiseks.
Kuld- ja hõbemetall – matipinnalised metallikvärvid, kasutatakse kontuuride ning täispinna trükkimiseks.
Puff- lisaaine plastisolvärvile, mis kuivatamisprotsessi käigus reageerib värviga, andes mahulise efekti. Võib lisada kõigile värvitoonidele.
Luminestseeruv- trükkimiseks valgele tekstiilipinnale või tumedate tekstiilide puhul teise kattevärvi või kontuurina. Päevavalguses kergelt roheka tooniga, pimedas helendab.
Crystalina- lisefekti andmiseks ühe- või mitmevärvitrükkide puhul. Sarnaselt glittervärvidega koosneb transparentsest värvibaasist ning kristalselt sädelevatest osakestest. Sobib kasutamiseks nt kattevärvina ühele toonile.
3D, nimetatakse ka High Density – spetsiaalne trükivärv, mis kantakse kangale läbi paksu emulsioonikihiga (kapillaarfilmiga) kaetud trükiraami. Jätab kangale reljeefse värvikihi. Võimalik on teostada reljeefmustriga trükipindu, trükkides mitu 3D kihti üksteise peale.
Pearlescent – segatuna pastelsete toonidega jätab kangale pärlmutterefekti.

Hinnakujundus
Trükihind koosneb erinevatest osadest: trükitööde ettevalmistuskulust ning trükiraamide maksumusest – iga trükitava värvi kohta tuleb valmistada trükiraam. Trükiraamide maksumus sisaldab trükikilede hinna, raamide valmistamise ning seadistuse trükikarusellil. Trükiraam tuleb valmistada iga trükitava värvi kohta. Trükiraame ei säilitata, kordustellimuste korral on trükiraamide maksumus esmatellimusest odavam, kuna trükikiled säilitatakse.

Trükkimise hinnad sõltuvad kahest tegurist – trükitavast särkide kogusest ning trükivärvide arvust trükitavas kujutises. Hinnale võib lisanduda kujundusteenuse maksumus, mis on eelnevalt kooskõlastatud kliendiga.

Hinnapakkumise saamiseks palume võtta ühendust meie klienditeenindusega.

 

 

Kiletrükki (siirdetrükk) kasutatakse T-särkide, triiksärkide, pikeesärkide, jopede, spordirõivaste, sussikottide jm siledapinnaliste tekstiilitoode dekoreerimiseks logode, numbrite ja tekstidega. Seda trükitehnoloogiat kasutatakse peamiselt juhul, kui tegemist on väiksema tiraažiga, samuti sünteetiliste materjalide puhul. Enimlevinud on presstrükk spordivormidele numbrite, nimede ja sponsorlogode trükkimiseks.

Operatiivselt ja mugavalt on võimalik üksikuid tooteid trükkida presstrükitehnoloogia abil kauplusteketis T-Shirt Store.

Tehnoloogia
Kiletrükk on tehnoloogia, mille puhul lihtsamad logod ja tekstid lõigatakse plotteriga välja kilematerjalist ning kantakse trükitavale pinnale kuumapressi abil. Fifaa trükikojas ning T-Shirt Store kauplustes on kasutusel automaatne kuumapress, mis tagab trükiprotsessis õige temperatuuri, surve ja pressimise aja.

Võimalik on valida kuni 30 värvi vahel, millega logo, kiri, number või muu kujutis trükkida. NB! Kiletoonide valik on piiratud ehk soovitame veenduda koha peal reaalses kile toonis, sest see ei pruugi ühtida 100% Pantone vm. värvisüsteemiga. Lõpptulemusena jääb kujutis tekstiilile läikiv.

Ettevalmistus
Trükiprotsess algab kujunduse ettevalmistamisega arvutis. Seejärel kujutis kantakse trükikilele ning lõigatakse välja spetsiaalse kilelõikuriga. Viimases etapis pressitakse väljalõigatud kujutis kuumapressiga tootele.

Failid; trükipindalad; soovitused
Parima lõpptulemuse tagamiseks on vaja kõigepealt korrektset algmaterjali. Parima tulemuse tagavad vektorgraafikas failiformaadid. Fifaa töötab PC platformil. Meie töös kasutatavad vektorgraafikaprogrammid on CorelDraw X6 ja varasemad versioonid (*.cdr) ning Adobe Illustrator CS4 ja varasemad versioonid (*.ai).
Sobivad ka eelpoolmainitutest failiformaatidest teisendatud *.pdf (Acrobat Reader) ja *.eps (Encapsulated PostScript) failid.

Värvisüsteem peab olema Pantone Matching System (PMS), sest ainult sellise värvisüsteemi puhul suudame valida lähedasema kile tooni.
Maksimaalne trükipindala meie trükipressil on 38,1 x 50,8 cm.

Tuleb meeles pidada, et trükitud tooteid tohib pesta temperatuuril kuni 40°C, soovitavalt pahempidi tõmmatuna ning trükitud pinna triikimine paremalt poolt ei ole lubatud.

Lugupeetud klient! Palume kinnitada meiepoolne kavand 3 tööpäeva enne tarnetähtaega, vastasel juhul lükkub tarnetähtaeg edasi!
Palun kontrollige kavand omalt poolt TÄHELEPANELIKULT üle. Kui kavandile on sattunud viga, siis peale teiepoolset kinnitust, kinnitate ka selle vea ning hilisemaid pretensioone AS Fifaa ei rahulda! Kujunduse värvitoonid on valitud vastavalt AS Fifaa printerite värviprofiilidele ning värvitabelitele. Ekraanivärvid ei peegelda 100% reaalset tulemust.

Hinnakujundus
Trükihind koosneb valdavalt kahest osast: esiteks trükitööde kujundamine ehk disaineritööd ja teiseks trükitööd. Trükitööde maksumus presstrükis sõltub trükitava kujutise suurusest, kuna peamine kuluallikas selle tehnoloogia puhul on trükikile.

Hinnapakkumise saamiseks palume võtta ühendust meie klienditeenindusega.

 

 

Digikleebise siirdetrükitehnika on sobilik keerukamate kujutiste (fotod, varjunditega kujutised) tekstiilile kandmiseks.

Tehnoloogia
Digikleebise korral trükitakse digiprinteriga spetsiaalsele alusmaterjalile kujutis, mis seejärel lõikejoont pidi välja lõigatakse ning viimasena pressitakse tootele. NB! Tegemist on digitaaltrükiga, mille puhul ei pruugi kujutise lõppvärvid ühtida 100% Pantone vm. värvisüsteemiga. Lõpptulemusena jääb kujutis tekstiilile läikiv.

Ettevalmistus
Trükiprotsess algab kujunduse ettevalmistamisega arvutis. Kujutis viiakse arvutisse (kujutis on tehtud arvuti graafikaprogrammis või käsitsi joonistatud pilt skaneeritud). Seejärel kujutis kantakse trükikilele ning lõigatakse välja spetsiaalse kilelõikuriga. Viimases etapis pressitakse väljalõigatud kujutis kuumapressiga tootele.

Failid; trükipindalad; soovitused
Hea trükitulemuse tagamiseks on vaja kõigepealt korrektset algmaterjali. Parima tulemuse tagavad hea resolutsiooniga ning ette antud värvisüsteemis ning failivormingus arvutifailid. Fifaa töötab PC platformil. Meie töös kasutatavad graafikaprogrammid on CorelDraw X6 ja varasemad versioonid (*.cdr), Adobe Illustrator CS4 ja varasemad versioonid (*.ai), Adobe Photoshop CS4 ja varasemad versioonid (*.psd).
Sobivad ka *.pdf (Acrobat Reader) ja *.eps (Encapsulated PostScript) failid; *.tif (TIFF Bitmap) ja *.jpg (JPEG Bitmap) failide puhul on kvaliteetse trükitulemuse saavutamiseks nõutav resolutsioon vähemalt 300 dpi; CMYK värvisüsteem; M1:1.

Logode ja tekstide puhul on parima lõpptulemuse huvides eelistatuimad vektorgraafika failiformaadid (.cdr; .ai ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: CMYK. NB!
Fotode ja keerukama graafika puhul on eelistatuimad rastergraafika failiformaadid (.psd; .tif; .jpg ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: CMYK. Resolutsioon 300 dpi (dots per inch), suurus M1:1.

Maksimaalne trükipindala meie trükipressil on 38,1 x 50,8 cm.

Tuleb meeles pidada, et trükitud tooteid tohib pesta temperatuuril kuni 40°C, soovitavalt pahempidi tõmmatuna ning trükitud pinna triikimine paremalt poolt ei ole lubatud.

Lugupeetud klient! Palume kinnitada meiepoolne kavand 3 tööpäeva enne tarnetähtaega, vastasel juhul lükkub tarnetähtaeg edasi!
Palun kontrollige kavand omalt poolt TÄHELEPANELIKULT üle. Kui kavandile on sattunud viga, siis peale teiepoolset kinnitust, kinnitate ka selle vea ning hilisemaid pretensioone AS Fifaa ei rahulda! Kujunduse värvitoonid on valitud vastavalt AS Fifaa printerite värviprofiilidele ning värvitabelitele. Ekraanivärvid ei peegelda 100% reaalset tulemust.

Hinnakujundus
Trükihind koosneb valdavalt kahest osast: esiteks trükitööde kujundamine ehk disaineritööd ja teiseks trükitööd. Trükitööde maksumus presstrükis sõltub trükitava kujutise suurusest, kuna peamine kuluallikas selle tehnoloogia puhul on trükikile.

Hinnapakkumise saamiseks palume võtta ühendust meie klienditeenindusega.

Tehnoloogia ja seadmed
Sublimatsioontrükk on tehnoloogia, kus kasutades sublimatsioonitinti trükitakse tindiprinteriga spetsiaalsele siirdepaberile kujutis ja siirdatakse see kujutis siirdepaberilt kuumpressiga polüesterkihiga kaetud või polüestrist tootele. Seeläbi toimub värvi aurustumine materjali sisse.
Sublimatsioontehnikat kasutatakse kangaste/T-särkide, keraamiliste kruuside ja hiiremattide trükkimisel. Tekstiili puhul on nõutav polüesterkangas, kruuside ja õllekannude puhul spetsiaalne kuju ning keemiline pinnatöötlus (polümeeride kattekiht).

Sublimatsioontrüki puhul jäävad värvid kirkad ning värvide kattekiht õhuke. Võimalik teostada siiditrükitehnikast keerukamaid värvikombinatsioone.

Failid; trükipindalad; soovitused  
Hea trükitulemuse tagamiseks on vaja kõigepealt korrektset algmaterjali. Parima tulemuse tagavad hea resolutsiooniga ning ette antud värvisüsteemis ning failivormingus arvutifailid. Fifaa töötab PC platformil. Meie töös kasutatavad graafikaprogrammid on CorelDraw X6 ja varasemad versioonid (*.cdr), Adobe Illustrator CS4 ja varasemad versioonid (*.ai), Adobe Photoshop CS4 ja varasemad versioonid (*.psd).  Sobivad ka *.pdf (Acrobat Reader) ja *.eps (Encapsulated PostScript) failid; *.tif (TIFF Bitmap) ja *.jpg (JPEG Bitmap) failide puhul on kvaliteetse trükitulemuse saavutamiseks nõutav resolutsioon vähemalt 300 dpi; CMYK värvisüsteem; M1:1.

Logode ja tekstide puhul on parima lõpptulemuse huvides eelistatuimad vektorgraafika failiformaadid (.cdr; .ai ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: CMYK. NB!  Fotode ja keerukama graafika puhul on eelistatuimad rastergraafika failiformaadid (.psd; .tif; .jpg ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: CMYK. Resolutsioon 300 dpi (dots per inch), suurus M1:1.

Maksimaalne trükipindala meie trükipressil on 38,1 x 50,8 cm.

Lugupeetud klient! Palume kinnitada meiepoolne kavand 3 tööpäeva enne tarnetähtaega, vastasel juhul lükkub tarnetähtaeg edasi!
Palun kontrollige kavand omalt poolt TÄHELEPANELIKULT üle. Kui kavandile on sattunud viga, siis peale teiepoolset kinnitust, kinnitate ka selle vea ning hilisemaid pretensioone AS Fifaa ei rahulda! Kujunduse värvitoonid on valitud vastavalt AS Fifaa printerite värviprofiilidele ning värvitabelitele. Ekraanivärvid ei peegelda 100% reaalset tulemust.

Hinnakujundus
Trükihind koosneb valdavalt kahest osast: esiteks trükitööde kujundamine ehk disaineritööd ja teiseks trükitööd. Trükitööde maksumus presstrükis sõltub trükitava kujutise suurusest, kuna peamine kuluallikas selle tehnoloogia puhul on trükitud siirdepaber.

Hinnapakkumise saamiseks palume võtta ühendust meie klienditeenindusega.

Tehnoloogia ja seadmed
Masintikand on kiiresti kasvav tootmisharu, mis võimaldab valmisrõivaste dekoreerimist logode, kirjade, väiksemate piltidega.
Tikandite kasutusala on praktiliselt piiramatu – T-särgid, polosärgid, pusad, fleeced, joped, mütsid; töö- ja vabaajarõivad, pidulikud rõivad; kodutekstiilid, froteerätikud; kotid jne.

Tikandi eeliseks on kulumiskindlus ja pesukestvus. Tikandi võib valmistada ka embleemina ning seejärel rõivale kinnitada.

Tikkimine toimub Brotheri tikkimismasinatel, mida juhib arvutiprogramm. Meie poolt kasutatavad tikkimismasinad võimaldavad tikandis kasutada kuni 9 erinevat värvitooni niite.

Kliendi soovi kohaselt valmistatakse esmalt kujundus, mis kliendi poolt kinnitatakse ning peale seda tikandiprogramm. Seejärel tehakse tootega sarnasele kangale tikandiproov, mis esitatakse kliendile kinnitamiseks. Peale kliendi poolt näidise kinnitamist hakatakse tikkima vastavat tellimust.

Tikitavatele toodetele paigutatakse tikkimisraamid (vastav koht rõivaesemel – nt särgi vasak rind, jope selg vms – tugevdatakse aluskangaga ning pingutatakse raami vahele) ning seejärel paigutatakse raamistatud tooted masina tikkimispeade alla. Arvutis avatakse vajalik tikandiprogramm, tikkimismasinale paigutatakse niidid vastavalt tikitava kujundi värvigammale ning tikkimine võib alata. Samaaegselt võib tikkida 4 ühesuguse tikandiga toodet.

Tikkimisprotsessi juhib arvuti. Tikkimine lõpetatud, peatub masin automaatselt. Tikitud tooted võetakse masinalt, vabastatakse raamidest, eemaldatakse liigne alusmaterjal ning toode viimistletakse.

Ettevalmistus
Tikandiprogrammi kirjutamiseks on vaja eelmevalt disainitud kujutist – logo, pilt, tekst. Soovitav on esitada kujutis elektroonilisel kujul. Väljatrükina esitatud kujutised on võimalik arvutisse skaneerida. Programmi kirjutamiseks kasutame vastavat tarkvara.

Tikandiprogrammiga määratakse tikitava kujutise nõelapistete liik ja pikkus, tihedus, suund, aluspisted jm; erinevate elementide tikkimise järjekord, niitide vahetus, värvide järjekord, lõikused, tikandi algus- ja lõpp-punkt. Programmiga määratakse ära tikandi pistete arv, mis on hinna kalkuleerimise aluseks.

Tikandiprogrammi kirjutamisel on soovitav eelnevalt teada, millisele kangamaterjalile tikand tehakse, et oleks võimalik arvestada erineva paksuse ja venivusega kangastele eripäraga.

Failid; tikandipindalad; soovitused
Mida kvaliteetsem on algselt esitatud kujundusmaterjal, seda kiiremini jõutakse kvaliteetse tikandiprogrammi ja tikandi näidisteni. Soovitav on esitada materjalid vektorgraafika failidena. Meie töös kasutatavad vektorgraafikaprogrammid on CorelDraw X6 ja varasemad versioonid (*.cdr), Adobe Illustrator CS4 ja varasemad versioonid (*.ai). Sobivad ka eelpoolmainitutest teisendatud *.pdf (Acrobat Reader) ja *.eps (Encapsulated PostScript) failid.
Värvisüsteem: Pantone Matching System (PMS). Vastasel korral teisendatakse värvid automaatselt või silma järgi PMS värvisüsteemi ning selle alusel valitakse sarnaseim tikandiniit.

Rastergraafika failide -*.tif (TIFF Bitmap) ja *.jpg (JPEG Bitmap) failide puhul on kvaliteetse tikanditulemuse saavutamiseks nõutav resolutsioon vähemalt 300 dpi; RGB värvisüsteem; M1:1.

Tikandiprogrammi kirjutamiseks viiakse kujutis *.jpg formaati, suurusega 1:1 vastavalt soovitava tikandi mõõtudele; rastritihedus 300…500 dpi, sõltuvalt sellest, kui palju väikeseid elemente konkreetne tikand sisaldab.

Meie tikkimismasinate maksimaalne tikkimisala on tasapinnalistel toodetel 28…40 x 20 cm – olenevalt tootest , mütsidel esiküljel 12 x 5 cm, kuklal 3 x 7 cm. Maksimaalne tikitav mõõt on 40 x 25 cm.

Soovituslikud mõõdud tikkimisel:
tikand rinnal 8…10 cm
tikand varrukal 8…9 cm
tikand seljal ca 25…30 cm

NB! Alla 5 mm kõrgust teksti kvaliteetselt välja ei tikita.

Kliendi toodud tikkimisprogrammid, mis ei ole Fifaas kirjutatud, on enamasti nn tikkimismasina poolt loetavas lõppformaadis ning nende suurendamine ja vähendamine on võimalik ainult ca 5% ulatuses. Tikkimisprogramm ei salvesta niidi värve, seega tuleb need kliendi poolt alati täpsustada.

Kliendi enda toodete puhul tuleb eelnevalt täpsustada, kas toodet on võimalik korrektselt raami paigutada, s.t kas ligipääs tikitavale kohale on olemas, seda eriti voodriga ülerõivaste puhul. Enamikul Fifaa poolt müüdavatel voodriga rõivastel on külje- või servaõmbluses spetsiaalne lukuga suletud juurdepääs voodri- ja pealiskanga vahele.

NB! Pikkade pükste säärtele, varruka otstele, kinnastele, sokkidele, sussidele jms. tikkimisvõimalus on piiratud või puudub.

Värvid
Kasutame peamiselt Madeira Classic tikkimisniite. Tikkimismasinad võimaldavad ühes kujutises kasutada kuni 9 erinevat värvitooni.

Teie tikandisse sobilikud värvitoonid on võimalik leida mitmel moel:
valides Madeira niidikaardilt meelepärast tooni niidid; leides logos kindlaksmääratud Pantone värvitoonile vastav Madeira niit ; leides Pantone värvikaardi ja Madeira niidikaardi võrdlemisel kõige lähedasem värvitoon. Tikkimisniitide valikus on üle 300 värvitooni, seega on peaaegu alati võimalik leida kliendi logole lähedased toonid.

Lisaks harilikele siidja läikega polüesterniitidele kasutatakse tikkimiseks kuld- ja hõbemetallik ning neoon-niite.

Kvaliteet
Tikandi kvaliteeti määravaid tegureid on mitmeid.

Esmane on tikandiprogramm – sellega määratud pistete tihedus ja pikkus, tikkimise suund, tikandiprogrammi loogiline järjekord kujutises sisalduvate elementide tikkimisel.
Teiseks kvaliteeti määravaks teguriks on toodete korrektne pingutamine tikkimisraami; erinevate alus- ja pealismaterjalide kasutamine ning tikkimismasina seadistamine.

Sõltuvalt toote kangast kasutatakse tikandi tugevdamiseks kasutatakse erinevaid alus- ja pealismaterjale. Tugevamale kangale kasutatakse 1-2 kihti paberitaolist rebitavat alusmaterjali; õhematele trikotaažkangastele õhukest, pealiskanga venimist takistavat lõigatavat alusmaterjali, fliisidele ja froteele lisaks kiletaolist vesilahustuvat pealismaterjali, mis jääb tootekanga ja tikandi vahele, takistamaks fliisie karvade või frotee silmuste jäämist tikandi pinnale.
Embleemide tikkimisel kasutatakse spetsiaalselt paksemat alusmaterjali ning lisaks dubleeritakse embleemid liimiriidele.

Hinnakujundus
Tikkimisprogrammi ja tikandi hinna määrab tikkimispistete arv tikandis. Seetõttu on keerukas hinnata tikandit suuruse järgi ruutsentimeetrites või värvide arvu põhjal. Pistete arv tikandis sõltub omakorda sellest, millist tüüpi tikkimispisteid kasutatakse pindade täitmiseks, kas tikand sisaldab kontuure, suuri-väikseid elemente, tekste jms.

Esialgse hinnapakkumise saamiseks on soovitav esitada tikitav kujutis failina e-maili teel. Kujutise alusel on võimalik hinnata ligikaudne pistete arv tikandis. Tikandi lõplik hind täpsustatakse programmi valmimise järel, tikandinäidise kinnitamise käigus.

Hinnakujunduse mõõtühikuks on 1000 piste maksumus nii programmi kirjutamisel kui tikkimisel. Mütside tikkimine on tasapinnaliste toodete tikkimisest kallim, kuna eeldab tikkimismasina tavapärasest erinevat seadistamist.

Programmi maksumus on ühekordne kulutus, st kordustellimuste korral klient enam programmi eest maksma ei pea. Programmid säilitatakse meie andmebaasis. Küll aga peab arvestama lisatöö ja -tasuga, kui programmi suurust soovitakse oluliselt suurendada või vähendada.

Keskmine tikand (logo rinnal või varrukal, mütsil ees keskel vms), laiusega 8…10 cm sisaldab sõltuvalt keerukusest keskeltläbi 4000…7000 pistet.

Hinnapakkumise saamiseks palume võtta ühendust meie klienditeenindusega.