Tehnoloogia ja seadmed
Siiditrükki kasutatakse T-särkide, triiksärkide, pikeesärkide, jopede, spordirõivaste, kottide jm siledapinnaliste tekstiilitoode dekoreerimiseks logode, piltide, tekstidega.

Fifaas on kasutusel kuni 8-värvi trükiseadmed. Trükkimine toimub nii käsi- kui automaatkarussellidel.
Siiditrükk on tehnoloogia, mille puhul värvijäljend kantakse trükitavale pinnale läbi raamile pingutatud kanga (trükisiid).

Fifaa trükikojas on kasutusel käsikarusellid ning automaatne trükikarusell. Võimalik on trükkida kuni 8-värvi pilte.

Trükiprotsess algab kujunduse ettevalmistamisega arvutis. Mistahes kujutis viiakse arvutisse (kujutis on tehtud arvuti graafikaprogrammis või käsitsi joonistatud pilt skaneeritud) ning selle alusel tehakse värvilahutus. Ettevalmistatud värvilahutusest prinditakse trükikiled. Kiled kinnitatakse eelnevalt emulsiooniga kaetud trükiraamile ning trükitav kujutis valgustatakse raamile. Seejärel raam pestakse surveveega – valgustatud emulsioon on kinnitunud trükisiidile, valgustamata kohad pestakse välja – ning kuivatatakse. Trükiraamid seadistatakse trükikarussellile ning läbi emulsiooniga katmata avauste kantakse trükivärv kangale. Värvipildid (s.h fotod) saadakse kuni 8 värvi kokkutrükkimise tulemusena.

Trükivärvi kinnitamiseks kangale ning pesukestvuse tagamiseks kuivatatakse trükitud tooted tunnelkuivatis kõrgel temperatuuril. Valmistooteid on trükitud kujutise paremaks säilimiseks soovitav pesta pahempidi pööratult.

Ettevalmistus
Trükiettevalmistuses värvilahutuse tegemiseks mitmevärvipiltidele kasutame spetsiaalset värvilahutusprogrammi. Erinevuseks seniajani kasutusel olnud trükitehnoloogiaga võrreldes (CMYK neljavärvitrükk analoogselt ofsettrükile, tumedate särkide puhul alusvalge täispinnana) on selgem ja kirkam trükitulemus ning pehmem trükipind. Fifaas kasutusel olev värvilahutusprogramm “lahutab” pildi kuni 9 trükivärviks. Trükivärvide järjekord on järgmine:

alusvalge tumedate tekstiilide puhul, mis trükitakse ainult osaliselt, mitte täisvärvina
must, vastavalt kas heledale või tumedale tekstiilile trükkimiseks
punane
sinine
kollane
roheline
purpur
türkiis
hall
kattevalge (highlight)
Hall, türkiis ja purpur taandatakse disainidest, mis nende toonide otsest kasutamist ei nõua.

Trükkimine tekstiilile erineb nn ajakirjatrükist veel sellegi poolest, et rastripunkt (trükitav värvitäpp, mille kokkutrükkimisest moodustuvad erinevad värvitoonid) on tunduvalt suurem. Erinevalt offset-värvidest ei segune siiditrüki värvid omavahel, vaid on suure kattevõimega. Seda ka juhul, kui kasutatakse wet-on-wet trükimeetodit.
Siiditrüki filmid trükitakse värvipiltide puhul rastriga 55 & 65 lpi (lines per inch), mis tähendab seda, et ühe tolli kohta (2,54 cm) on 55 & 65 joont/punkti. Offsettrüki puhul on rastritiheduseks 133 lpi. Fail, millest trükitav kujutis tehakse, peab olema vähemalt 2x suurema resolutsiooniga.

Failid; trükipindalad; soovitused
Hea trükitulemuse tagamiseks on vaja kõigepealt korrektset algmaterjali. Parima tulemuse tagavad hea resolutsiooniga ning ette antud värvisüsteemis ning failivormingus arvutifailid. Fifaa töötab PC platformil. Meie töös kasutatavad graafikaprogrammid on CorelDraw X6 ja varasemad versioonid (*.cdr), Adobe Illustrator CS4 ja varasemad versioonid (*.ai), Adobe Photoshop CS4 ja varasemad versioonid (*.psd).
Sobivad ka *.pdf (Acrobat Reader) ja *.eps (Encapsulated PostScript) failid; *.tif (TIFF Bitmap) ja *.jpg (JPEG Bitmap) failide puhul on kvaliteetse trükitulemuse saavutamiseks nõutav resolutsioon vähemalt 300 dpi; CMYK värvisüsteem; M1:1.

Logode ja tekstide puhul on parima lõpptulemuse huvides eelistatuimad vektorgraafika failiformaadid (.cdr; .ai ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: Pantone Matching System (PMS). Vastasel korral teisendatakse värvid automaatselt või silma järgi PMS värvisüsteemi ning sellisel juhul ei pruugi lõpptulemuse värvid ühtida täiel määral originaalgraafika värvi-identiteediga.

Fotode ja keerukama graafika puhul on eelistatuimad rastergraafika failiformaadid (.psd; .tif; .jpg ning nendest teisendatud .pdf või .eps). Värvisüsteem: CMYK. Resolutsioon 300 dpi (dots per inch), suurus M1:1.

Maksimaalsed trükipindalad meie karusellidel on 39 x 47 cm, varrukale trükkimise maksimaalne pindala on 9 x 42 cm.
Soovituslikud suurused trükkimisel: logo rinnale ca 10 cm pilt ette ca A4 formaat tekst seljale ca 30 – 35 cm laiusega

Kliendi poolt toodavatele trükikiledele on järgmised nõudmised:
formaat 1:1
rastritihedus 55 lpi
positiiv
emulsioon peal.

Lugupeetud klient! Palume kinnitada meiepoolne kavand 3 tööpäeva enne tarnetähtaega, vastasel juhul lükkub tarnetähtaeg edasi!
Palun kontrollige kavand omalt poolt TÄHELEPANELIKULT üle. Kui kavandile on sattunud viga, siis peale teiepoolset kinnitust, kinnitate ka selle vea ning hilisemaid pretensioone AS Fifaa ei rahulda! Kujunduse värvitoonid on valitud vastavalt AS Fifaa printerite värviprofiilidele ning värvitabelitele. Ekraanivärvid ei peegelda 100% reaalset tulemust.

Värvid
Trükkimine toimub plastisolvärvidega. Plastisolvärvid koosnevad pigmendist ning PVCst (polüvinüülkloriid). Värvid on termoplastilised, mis tähendab seda, et püsiva värvikihi moodustamiseks kanga pinnale tuleb neid töödelda teatava aja jooksul kõrgel temperatuuril (nimetatakse kuivatamiseks).Kasutame põhiliselt Rutland M2-seeria värve. Seeria sisaldab põhivärvitoone, mis valemi alusel kokku segades võimaldavad erinevate Pantone toonide valmistamise. Rutlandi valik sisaldab ka erinevaid efektvärve:

Kuld- ja hõbeglitter- lisaefekti andmiseks värvipiltidele. Glitter koosneb transparentsest värvibaasist ning metallitoonilistest osakestest. Soovitame kasutada lisavärvina ühe- või mitmevärvitrükkide puhul, kontuuride ning väiksemate täispindade trükkimiseks.
Kuld- ja hõbemetall – matipinnalised metallikvärvid, kasutatakse kontuuride ning täispinna trükkimiseks.
Puff- lisaaine plastisolvärvile, mis kuivatamisprotsessi käigus reageerib värviga, andes mahulise efekti. Võib lisada kõigile värvitoonidele.
Luminestseeruv- trükkimiseks valgele tekstiilipinnale või tumedate tekstiilide puhul teise kattevärvi või kontuurina. Päevavalguses kergelt roheka tooniga, pimedas helendab.
Crystalina- lisefekti andmiseks ühe- või mitmevärvitrükkide puhul. Sarnaselt glittervärvidega koosneb transparentsest värvibaasist ning kristalselt sädelevatest osakestest. Sobib kasutamiseks nt kattevärvina ühele toonile.
3D, nimetatakse ka High Density – spetsiaalne trükivärv, mis kantakse kangale läbi paksu emulsioonikihiga (kapillaarfilmiga) kaetud trükiraami. Jätab kangale reljeefse värvikihi. Võimalik on teostada reljeefmustriga trükipindu, trükkides mitu 3D kihti üksteise peale.
Pearlescent – segatuna pastelsete toonidega jätab kangale pärlmutterefekti.

Hinnakujundus
Trükihind koosneb erinevatest osadest: trükitööde ettevalmistuskulust ning trükiraamide maksumusest – iga trükitava värvi kohta tuleb valmistada trükiraam. Trükiraamide maksumus sisaldab trükikilede hinna, raamide valmistamise ning seadistuse trükikarusellil. Trükiraam tuleb valmistada iga trükitava värvi kohta. Trükiraame ei säilitata, kordustellimuste korral on trükiraamide maksumus esmatellimusest odavam, kuna trükikiled säilitatakse.

Trükkimise hinnad sõltuvad kahest tegurist – trükitavast särkide kogusest ning trükivärvide arvust trükitavas kujutises. Hinnale võib lisanduda kujundusteenuse maksumus, mis on eelnevalt kooskõlastatud kliendiga.

Hinnapakkumise saamiseks palume võtta ühendust meie klienditeenindusega.