Siiditrükk

Siiditrükk

SIIDITRÜKK

  • Soodsaim võimalus suure partii puhul
  • Mitmesugustele tekstiilidele jm materjalidele, mis taluvad kuumust
  • Trükipilt peab kaua vastu isegi 60-kraadisele pesule

Siiditrükk on tõeline meistrite kunst, sest soovitud tooni saavutamine ja trükiettevalmistus nõuavad aastatepikkust kogemust ning materjalitundmist.
Kujunduse värvitoonide arvu piirab trükkimiseks mõeldud masin (nn siidikarussell), kuhu mahub korraga kuni kaheksa värvi. Need toonid saab klient ise valida.

Siiditrükis eseme loomise ettevalmistusprotsess on pikk ja keeruline. See koosneb failide loomisest, värvilahutuse tegemisest arvutis, šabloonide valmistamisest ja värvide segamisest.

Kui eeltööd on tehtud, kulgeb iga üksikpildi trükkimine võrdlemisi kiiresti ja soodsalt. Tänu sellele sobib siiditrükk eeskätt suures koguses esemetele trükipildi lisamiseks, sest kuluka ettevalmistuse kaalub üles toodete mahult saavutatav sääst.

Siiditrükk on tekstiilile trükkimise tehnoloogiatest pikima ajalooga: selle juured ulatuvad tuhande aasta taha. Trükiprotsessi on aja jooksul mõistagi uuendatud, kuid tehnoloogia alusmõte on säilinud. Värv kantakse esemele läbi spetsiaalse siidist šablooni, mis on tõmmatud sobiva suurusega raamile. Mitmevärvilise kujunduse puhul trükitakse iga värv esemele eraldi kihina.

Eelised
• Kõige soodsam trükitehnoloogia suure partii jaoks.
• Trükkida saab võrdlemisi suuri pilte ja muid kujunduslahendusi.
• Värvid jäävad säravad ja kirkad.
• Saab trükkida peaaegu igale sileda pinnaga ja kuumust taluvale tekstiilesemele, näiteks T-särgile, polole, pusale, jopele, kandekotile, spordikotile, vihmavarjule ja kaelapaelale.
• Sobib nii puuvillane, polüestrist kui ka segukangas.
• Kasutatav ka paljude muust materjalist esemete puhul.

Tehnilised andmed
• Sobivad kõik materjalid, mis taluvad kuumust.
• Suurimad trükimõõtmed on 39 × 47 cm (varrukale trükkimise puhul 9 x 42 cm).
• Trükifail peab olema tippkvaliteediga foto või vektorgraafikas (cdr-, ai- või eps-) fail.
• Trükitulemuse saavutamiseks peab resolutsioon olema vähemalt 300 DPI.

Vaata kuidas käib siiditrükk:

3D

Võimalus teha eriti paks ja kõrge trükk, kandes üksteise peale mitu kihti värvi.
Kasutatakse efektvärvi, läbi mille saavutatakse reljeefsus ja erilisus.
Selline tehnika annab võimaluse tuua intensiivsemalt välja nt teksti särgil.

Geel

Läbipaistev kolmemõõtmeline värv, mis annab trükkides sileda peegelläikelise pinna. Võimalus saavutada märg efekt, näiteks veepiisad.
Trükk tumedale tootele annab parima tulemuse.

Puff

Trükkides lisatakse värvile spetsiaalne pasta, mis pärast kuumutamist paisub ning annab mahulise, pehme ja mati efekti.

UV

UV trükki on võimalik trükkida katte kihina teistele toonidele, toon ise on läbipaistev.
Helendav efekt tuleb välja UV valgusega keskonnas.

Fosfor ehk luminiseeruv

Trükkimisel kasutatakse spetsiaalset värvi, mis salvestab valgust ning hämaras ja pimedas hõõgub. Efekti kasutatakse eraldi logode või tekstide trükiks aga ka osana kujundusest kus ka muud värvid.

Tikkimine

Tikkimine

TIKKIMINE

  • Kaunis ja ainulaadne kujutis kangal
  • Pesus ja kasutuses vastupidavam kui trükipilt
  • Hinna sees korduvkasutatav programm

Tikand on tihedate pistete ja värvilise niidi abil mustrite ja kujundite loomine. Ühes mustris võib olla kümneid tuhandeid pisteid, mis annavad esemele visuaalselt atraktiivse ja kvaliteetse ilme.
Tikandiga sobib hästi personaliseerida näiteks T-särki, polo, pusa, fliisi, jopet, mütsi, muid töö- ja vabaajarõivaid, pidulikke rõivaid ning froteerätikuid.
Tikand tasub valida siis, kui kujutis pole väga suur ja sellel pole väga väikeseid detaile. Kasuks tuleb, kui alusmaterjal on tugevam või paksem.
Pakume ka reljeefseid 3D-tikandeid, mille osa detaile on erilisi alusmaterjale kasutades kõrgemaks tõstetud. Nii jätab valminud tulemus põneva, mitmetasandilise mulje.
Tikandi loomise esimese sammuna valmistame soovitud kujundist arvutis tikandiprogrammi ja sisestame selle tikkimismasinasse. Loodud programmi saab klient kasutada kordustööde puhul, mis tähendab lisapartii soodsamat hinda.

Eelised:
– Kulumis- ja pesukindel: kui trükipilt võib tiheda pesemise tõttu kuluda, siis tikand säilitab algse väljanägemise.
– Saame valmistada embleeme, mis seejärel riietele õmmeldakse.

Tehnilised andmed

Suurim tikkimisala:
– tasapinnalisel esemel 40 × 25 cm,
– mütsi esiküljel 12 × 5 cm ja kuklal 3 × 7 cm.

Tikandi soovituslikud mõõtmed:
– rinnal 8–10 cm,
– varrukal 8–9 cm,
– seljal 25–30 cm.

Pildil sametist aplikatsioon tikitud äärisega

Sublimatsioon

Sublimatsioon

SUBLIMATSIOONITRÜKK

  • Nii valmistootele kui ka ainulaadsena loodavale esemele
  • Ainult heledale polüesterkangale
  • Värvid ei kulu ega kahvatu, trükk ei murene aja jooksul

Sublimatsioonitrükiga kanname kujunduse kõrge temperatuuri ja surve abil sügavale kanga kiududesse, st sisuliselt värvime kanga soovitud tooni. Selline trükk ei kulu, kahvatu ega pragune kandmise ega ka pesemise käigus.
Piiranguna sobib see tehnoloogia ainult suure polüestrisisaldusega ja heledale kangale.

Unikaalne ületrükiga toode

Kui kasutada sublimatsioonitrükki eseme detailidel, saame luua tellimustööna ainukordseid T-särke, spordiriideid, võistkondade vorme, mütse, ostukotte ja palju muud. Saame kanda mustri ja värvid üle õmbluste või katta trükiga kasvõi kogu eseme. Ese valmib pärast sublimatsioonitrüki läbinud detailide kokkuõmblemist. Oleme loonud palju lõikeid, mille hulgast võib klient valida oma organisatsioonile sobiva

Valmis särkide trükk sublimatsioonitehnikas

Valmisesemele saame sublimatsioonitrükki teha juhul, kui ese on valgest või heledast polüesterkangast. Mustri või pildi suurusele piiranguid pole. Vältida tuleks pildi kavandamist õmbluste, kaeluse ja luku lähedusse. Eelis eritellimuse ees on võimalus valida ese meeldiva brändi valmistoodete hulgast.

Eelised
• Trükk on püsiv. See ei murene ega kahvatu isegi korduva pesemise, venitamise ega agressiivse kasutamise tulemusena.
• Valida on kõik värvitoonid. Trükkida saab värvide üleminekuid, väga peeneid jooni ja väikeseid detaile.
• Hea valik ka fotode trükkimiseks kangale.
• Sobib mitmesugustele riideesemetele, näiteks (toru)sallidele, polodele, sokkidele, mütsidele, pleedidele, mikrofiiber- ja veluurrätikutele, meeskonna spordivarustusele, aga ka keerukamate kujunduselementidega esemetele (nt nokamütsidele ja vihmavarjudele), samuti tööriietele, mis peavad hästi vastu pidama ning suuremõõdulistele esemetele, näiteks rätikutele ja lippudele.

Tehnilised andmed
• Kangas peab sisaldama vähemalt 70% polüestrit. Parima tulemuse saame 90–100% polüestrisisaldusega kanga puhul.
• Kangas peab olema heledat või valget tooni.
• Suurimad trükimõõtmed on 95 × 155 cm.

DTF

DTF

DTF

  • Trükitav väga laiale materjalide valikule
  • Tippkvaliteediga detailirohke pilt, sujuvad värvide üleminekud
  • Elastne trükk, mistõttu sobib ka spordiriietele
  • Kiire, soodne ja mugav väikeste koguste trükiks

DTF on tekstiilitrüki maailmas uusim tehnoloogia, mis võimaldab kujutisi printida pea kõikidele materjalidele kiiresti ja kvaliteetselt. Võrreldes DTG-trüki, siiditrüki, sublimatsiooni või kiletrükiga on DTF-trükk keskkonna vaates ökonoomsem ja protsess tänu tööstuslike printerite kasutuselevõtmisele lühike, vaid kahe etapiline. DTF-trükk lahendab mitmed tavapäraste trükimeetodite väljakutsed võimaldades saavutada kiirelt väga täpsed värvid. Detailide rohkete piltide värvide üleminekud on sujuvad, pildid ise „teravad“. Seejuures pole trükitavate värvide arv piiratud.

DTF-trükiste tootmine on kiirem ja efektiivsem. Tööstuslik DTF seade prindib tekstiilivärvid spetsiaalsele kilele, seejärel kannab kujutisele liimi kihi, mille seejärel kuivatab ahjus. Teise etapina kuumpressitakse valminud transfeer-pilt soovitud tootele. Kuumus aktiveerib liimi ja trükivärvi ning need kanduvad ja kinnituvad kilelt kangale.

DTF trükitehnoloogia

Selle tehnoloogiaga loodud pildid ja logod on kangal elastsed ning neid saab kasutada erineva koostisega tekstiilidel nagu puuvill, elastaan ja polüester. Seega kui kliendil on soov oma rõivakollektsioonil saada identne kujutis hoolimata materjalide erinevusest, siis DTF-trüki puhul ei pea siinkohal kompromisse tegema. Samuti on võimalik pilti kuumpressida mitmetele teistele materjalidele tingimusel, et nad kannatavad kõrget temperatuuri. DTF pilt jääb kangal pehmem, õhem ja puudutusele meeldivam kui näiteks digitrükk kilematerjalile. Lisaks ei pea failile kandma „lõikejoont“, pildi saab üle kanda nn. „taustata“. Trükkida saab nii vektor- kui pikselgraafikas pilte.

Meie DTF-printer on Eestis ainukene omalaadne ning antud tehnoloogia absoluutne tipptase. Kasutades spetsiaalset GOTS (Global Organic Textile Standard) 7.0 standarditele vastavat tinti, DTF-liimpulbrit ja DTF-kilet, oleme veendunud, et meie teostatav DTF-trükk on turul võimalikest parim nii kiiruse, kvaliteedi kui keskkonnasõbralikkuse vaatest. Seadmes on suur osa protsessist automatiseeritud ning erinevaid jääke nii tindi, liimi kui kile näol tekib seeläbi vähem kui teistel analoogsetel seadmetel.

Siirdetrükk

Siirdetrükk

SIIRDETRÜKK

  • Üksikesemetele ja väikesele partiile
  • Mitmesuguse koostisega tekstiilidele, mis taluvad kuumust
  • Parim võimalus nimede ja numbrite trükiks spordisärkidele

Siirdetrükki saab teha mitmesugustele tekstiilesemetele, näiteks spordirõivastele, T-särkidele, triiksärkidele, pusadele, jopedele, vihmavarjudele ja kottidele. Sobib nii puuvillane kui ka polüesterkangas, peaasi, et see talub kuumutamist.
Siirdetrüki puhul kantakse värv erilisele kilele, mis annab võimaluse trükkida tekstiilesemele tekst, logo või muu kujutis. Seejärel puhastatakse kile jääkidest. Kilest eraldub soovitud kujutis, mis surutakse kangale spetsiaalse pressiga.
Pakume paljudes värvitoonides ja ka efektkilesid (kuldne, hõbedane, helkurkile, sametkile jt).

Siirdetrükk jaguneb kaheks tehnoloogiaks.
1. Kiletrükk: trükime kujunduse spetsiaalsele kilele. Kilede värvivalik on küll lai, kuid mitte lõputu, mistõttu tuleb leida soovitule võimalikult sarnane värvitoon. See on üks siirdetrüki piirang.
2. Digikleebis: trükime kujunduse valgele kilele, millele lõikur annab soovitud kuju.

Mõlemal juhul pressime kile kuumuse ja surve abil esemele, nii et sellele jääb õhuke kilekiht. Soovitud kujundi lõikame välja lõikuri abil.
Kuna iga eksemplari trükkimine nõuab rohkesti inimtööd, ei ole siirdetrükk väga suure partii jaoks mõttekas.

Digikleebise trükk tekstiilile

Eelised
• Ei vaja failide põhjalikku ettevalmistust ega masinate seadistamist, seepärast mõistlik valik ka üksikesemete ja väikese koguse jaoks.
• Alusmaterjaliks sobib suurim valik tekstiile: puuvill ja polüester, tume ja hele, paks ja õhuke kangas. Tänu sellele saab siirdetrükki rakendada mitmekülgselt, näiteks spordirõivastel, triiksärkidel, jopedel, vihmavarjudel ja kottidel.
• Siirdetrükki soovitame näiteks spordirõivaste komplektidele, millel on osa kujundusest sama, osa aga (sportlase nimi, number) igal esemel ainulaadne.
• Kuna meil on väga paljudes toonides ja mitmesuguse koostisega kilesid, saame luua nii helkuriomadustega kui ka näiteks neoonvärvis, kuldseid, hõbedasi ja teiste efektidega kujundusi.

Tehnilised andmed
• Logo, tekst või pildifail peavad olema vektorgraafikas (cdr-, ai- või eps-fail).
• Suurim kujunduspind on 35 × 45 cm

Pildil: siirdetrükk sametiga

Disain

Disain

Disain

Disain on kunst luua toodete kujunduslahendusi kliendi soovide ja/või failide põhjal.
Meilt saab klient tellida nii tekstiilesemeid kui ka muid ärikingitusi ja lasta neile trükkida kujunduse, mille on loonud meie disainer.

Fifaa eelis kliendi jaoks ongi asjaolu, et meil on oma disainerid. Seega on meie disaini- ja tootmisprotsess tihedalt ja sujuvalt seotud ning me saame töö käigus kiiresti reageerida, kui klient soovib disainis midagi muuta.

Disainimine algab kliendi soovide ja vajadustega tutvumisest. Seejärel loob disainer esmase kavandi, mida kliendiga ühiselt arendades jõutakse lõppkujunduseni.
Ka trükiettevalmistus kulgeb meie disainerite valvsa pilgu all. Nad oskavad faile luues hästi arvestada trükitehnoloogia eripärasid, sest on meie tootmisvõimalustega suurepäraselt kursis.
Fifaa disaineritel on erialane haridus, pikaajaline töökogemus ja avar silmaring.

Logi sisse meie kliendikeskkonda

Unustasid parooli?

Pole veel kontot? Registreeru

Konto loomine

Konto olemas? Logi sisse